Sandviç Panel Cepheler

Çelik, ahşap veya betonarme konstrüksiyona sahip tüm yapılarda uygulanabilen yapı malzemesidir. Sandviç panel, yapı hacmi veya bina yüksekliğini sınırlandırmazken, limit değerler taşıyıcı konstrüksiyona göre belirlenmektedir. Birleşim detayları panelden panele ve panelden taşıyıcı konstrüksiyona bağlanan noktaları kapsamaktadır. Cephe panelleri yalıtım fonksiyonlarını yerine getiren sıkı birleşim sağlanabilmektedir. Ayrıca, cephede kullanılan paneller gizli vidalı olarak üretilmekte, böylece de herhangi bir vida görmeksizin estetik görünümler elde edilmektedir.

Yerinde Yapma

Sandviç Panel Cepheler

İç yüzde metal, dıs yüzde metal veya membran, aralarında mesafe ayarlayıcı profil sistemi ve yalıtım çekirdeginden oluşur. Alt ve üst yüzleri trapezdir. Aralarında mesafe belirleyici asık sistemi ile birlikte kullanılırlar.

Tek Kat Trapez Cepheler

Taşıyıcı sistemi çelik veya prefabrike beton olan yapılarda kullanılır. Tek kat trapezler, ısı izolasyonu ihtiyacı olmayan veya iki metal trapez arasında, kaya yünü, cam yünü, yüksek yoğunlukta poliüretan veya extrüde polistren köpüklerin dahil olduğu rijit ısı izolasyonlarının uygulandığı cephelerde kullanılmaktadır.